Otevřít menu

Na úvodní stranu Knihovna Kopidlno

Návštěv :
Celkem : 9933
Týden : 30
Dnes : 2
podrobnosti

Knihovna sídlí v KVC Kopidlno v Hilmarově ulici čp. 86

 

Kulturní a vzdělávací centrum Kopidlno

Je původní školní budova byla vybudována v letech 1851 - 1853. Jedná se o klasicistní jednopatrovou stavbu pravidelného půdorysu se stylovými prvky, jednoduše členěnou kordónovou fasádou a podstřešní římsou. To vše přispělo k umístění budovy mezi kulturní památky.  Byla zde jeden čas umístěna také knihovna, jejíž prostory byly v roce 1935 přenechány k využití pro vlastivědné muzeum. Muzeum zaznamenalo rozšíření sbírky, zásah války i politické události. K významným osobnostem muzea patří: Jaroslav Hammerbauer (zřízení vlastivědného muzea), Josef Krejčí (ředitel školy, inventarizace a katalogizace sbírky), František Křídlo (velká část života zasvěcena muzeu, rozšíření návštěvnosti a sbírky muzea).  V roce 1992 byla budova uzavřena a v roce 2013 po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřena.

Současnost: Budovu zrekonstruovanou díky fondům z Evropské unie a přispěním z městského rozpočtu v současné době využívá kulturní a vzdělávací centrum Kopidlno. V budově byly zachovány některé původní stavební prvky (historický ráz, původní styl schodiště, ozdobné římsy, původní pískovce, repliky oken a repasované kování). Budova disponuje malou scénou, ateliérem, knihovnou, informačním střediskem a školící místností. Objekt je zařízen pro imobilní osoby a maminky s kočárky. V rozlehlé zahradě se nachází venkovní dětské hřiště a budova slouží široké veřejnosti.

  

Knihovna je kulturním zařízením Města Kopidlno, s profesionálním personálním obsazením. Zajišťuje kompletní služby v oboru knihovnictví a informačních technologií. Průběžně doplňuje knižní fond o novinky, nabízí řadu periodik, pořádá besedy pro děti a mládež, podílí se na kulturním a společenském životě města.

Knihovna má ve městě svoji dlouholetou tradici a pestrou historii. V současnosti spustila svůj on-line katalog knižního fondu, shromažďuje regionální publikace, přispívá do místních Kopidlenských listů.

Má svoji pobočku v obci Mlýnec