Otevřít menu

Na úvodní stranu Knihovna Kopidlno

Návštěv :
Celkem : 9298
Týden : 12
Dnes : 0
podrobnosti

Pozvánnka na výstavu T. G. Masaryka

 

 

 

POZVÁNKA DO KOPIDLENSKÉ KNIHOVNY

 

Zveme děti a jejich rodiče na zábavnou i poučnou výstavu ilustrátora a spisovatele Jiřího Fixla. Výstavu si můžete prohlédnout v měsícÍch září a říjnu, vždy v půjčovní dobu a potěšit se s ilustracemi z jeho knih.

 

 

 

Dne 6. 6. 2016  proběhlo v knihovně Pasování na čtenáře. Poděkování patří všem, kteří přišli a moc se těším až nově pasovaní malí čtenáři začnou chodit do knihovny a půjčovat si knížky

 

Český den proti rakovině
Knihovna Kopidlno se zapojila do veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha, které se konala 11. 5. 2016.
Děkujeme touto cestou všem, kteří se rozhodli podpořit sbírku a zakoupili si kvítek měsíčku zahradního. Podařilo se nám vybrat 6674 Kč. Velké díky patří především dívkám ze ZŠ, které kvítky prodávaly, a to Karolíně Klabanové, Klárce Válkové, Kristýně Černovské, Lence Pelantové, Nikole Fejfarová, Karolíně Klabanové.

 

 

 

 

Knihovna Kopidlno pořádala prodejní výstavu bižuterie v úterý 12. 4. 2016 od 9:00 do 16:00 hodin.

Jednalo  se o bižuterii vlastní výroby, nové vzory, 3D obrázky

a soupravy do společnosti i k dennímu nošení

od paní Boženy Machové.

 

 

 

Měsíc březen 2016 byl ve znamení měsíce čtenářů a knihovna připravila tyto akce :

 

7. 3. proběhly dvě besedy se spisovatelkou Markétou Vítkovou na téma - Jaké to je být nevidomý? Děti z prvního stupně ZŠ se v první části besedy seznámily s tím, co to je zrakové postižení, jací jsou nevidomí a zrakově postižení, které organizace jim pomáhají a jak jim můžeme pomoci my. Autorka představila svoji novou knihu věnovanou tomuto tématu – Narozeninová kočka. V druhé části si děti mohly vyzkoušet jaké to je být nevidomým. Zavázaly si oči a malovaly obrázky poslepu a zkoušely modelovat hlavu kočky. Zjistily, že být nevidomý a žít s tímto postižením není vůbec jednoduché.
Besedu podpořila Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu a Nadační fond Patronát Sedlčansko.

 

9. 3. proběhla v knihovně akce „ Máte slovo žáci ZŠ Kopidlno“ - horké křeslo pro starostku města Ing. Hanu Masákovou. Žáci 5 a 9 tříd ZŠ se v horkém křesle, které paní starostka zvládla na jedničku a byla odměněna potleskem, ptali na otázky z profesního a soukromého života.

 

17. 3. navštívily naši knihovnu děti z mateřské školy – ŽABIČKY A SLUNÍČKA. Poslechly si vyprávění o Víle Amálce a beránku Kudrnovi a plnily zajímavé úkoly.

 

21.3.2016 si na své přišli všichni milovníci kávy, protože se v knihovně konala ochutnávka kávy spojená s přednáškou o kávě, kterou pro nás připravil tým Novopacké pražírny. Přestože kávu pijeme rádi, překvapilo nás, že o ní víme tak málo. Nejen že jsme se dozvěděli, jak vypadá samotná rostlina, jak a kde se pěstuje, jak se káva sklízí, jaké jsou druhy pražení a podobně, ale také jsme se naučili, jak si máme kávu správně připravit, aby bylaco nejzdravější, jaký mlýnek použít na mletí a mnoho dalšího. K tomu všemu jsme si měli možnost zakoupit kvalitní kávu Orbis.

 

21. 3. a 1. 4. navštívili knihovnu žáci ZŠ. Byla jim představena výstava „Má vlast“ a na závěr si napsali test z této výstavy.

 

23. 3. navštívily děti druhých tříd ZŠ - Sovičky a Námořníci knihovnu v rámci projektu čtenářské dílny.

Po celý březen byla výstava "Má vlast" cestami proměn. Kde návštěvníci mohli zhlédnout

6 výstavních stojanů na hřišti za KVC a v knihovně si mohli vybarvit antistresové omalovánky.